17°C bezchmurnie

Zawód fryzjer

Ciekawi ludzie, Zawód fryzjer - zdjęcie, fotografia

Pracownia Fryzjerska przy RCKPiU w Brodnicy zaprasza wszystkich chętnych, na praktyczną naukę w zawodzie fryzjer.

Przy Regionalnym Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy działa pracownia fryzjerska, w której odbywają się zajęcia praktyczne dla uczniów i pracowników młodocianych w zawodzie fryzjer. Uczniowie szkół zawodowych z Brodnicy, Jabłonowa Pomorskiego oraz Kurzętnika mogą wziąć udział w trzyletnich praktykach, które obowiązkowe są podczas nauki w szkole zawodowej. Dodatkowo pracownia prowadzi Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe.

- Wraz z Ewą Łukaszewską prowadzimy praktyczną naukę w pracowni fryzjerskiej – opowiada Pani Beata Kołodziejska. - Współpracujemy ze szkołami zawodowymi i umożliwiamy ich uczniom odbyć obowiązkowe praktyki zawodowe. Podczas zajęć uczniowie zdobywają niezbędną wiedzę, do pracy w zawodzie fryzjera, ale także biorą udział w różnego rodzaju konkursach międzyszkolnych, regionalnych i ogólnopolskich pokazach oraz współpracują z innymi placówkami. Mam tu na myśli uczestników ze Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy w ramach współpracy, udostępniają swoje włosy do nauki cięcia, stylizowania. Młodzi fryzjerzy wyjeżdżają pokazywać swe umiejętności do Warszawy, Bydgoszczy, Olsztyna, skąd często wracają z nagrodami, czy wyróżnieniami. Co roku również nasza szkoła organizuje ogólnopolski konkurs fryzjerski. Oprócz tego, prowadzimy Kwalifikacyjne Kursy Zawodowe. Pierwsza kwalifikacja -A19 jest na podbudowie szkoły zawodowej i trwa 3 semestry, a druga - A23 trwa około 7 miesięcy i ukończona jest tytułem technika usług fryzjerskich. Aby podejść do kwalifikacji drugiej, uczeń musi mieć wykształcenie średnie, bądź być w trakcie nauki w szkole średniej. Przy obu kwalifikacjach wiek ucznia nie ma znaczenia. Nabór na Kursy Zawodowe trwa przez cały rok, a żeby taki kurs mógł ruszyć, musi zebrać się grupa 20 osób. Najbliższy kurs rozpoczyna się już 23 lutego.

Szkoła, co roku organizuje dni otwarte, podczas których można dowiedzieć się niezbędnych informacji na temat kursów, oraz poznać całą ofertę, jaką posiada Regionalne Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy przy ulicy Aleja Leśna 2. Można przyjść i zobaczyć na własne oczy, jak działa każda z pracowni i znaleźć coś dla siebie.

(am)

Zawód fryzjer komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się