24°C całkowite zachmurzenie

Za śmieci będzie drożej

Urzędy, śmieci będzie drożej - zdjęcie, fotografia

Na ostatniej sesji brodniccy radni podnieśli opłaty za wywóz śmieci. Według władz miejskich dotychczasowe dochody nie pokryłyby przyszłych kosztów

W przyszłym roku zapłacimy za odpady segregowane 13,5 zł (było 10,8 zł), a za niesegregowane 23 zł (było 17). Uchwała wejdzie w życie 1 lutego. Metoda ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi pozostaje bez zmian. 
Zwiększenie kosztów jakie ponosi miasto, wynikać ma z rosnących kosztów zagospodarowania odpadów komunalnych. Odpady zmieszane i bioodpady odebrane od mieszkańców Brodnicy zgodnie z Wojewódzkim Planem Gospodarki Odpadami trafić mogą do jednego z dwóch wskazanych w tym planie punktów (puszcza Miejska pod Rypinem, lub Lipno). W obydwu w ostatnim czasie dokonano modernizacji, a poniesione koszty przekładają się na zwiększone stawki przyjmowania odpadów.
– Jesteśmy uzależnieni od cen, jakie ustalone są w tych punktach – wyjaśniał podczas sesji Sławomir Wetzel z biura gospodarki odpadami komunalnymi urzędu miasta – Wzrost stawki odbioru w punkcie wyniesie ponad 66 proc. dla odpadów zmieszanych, a dla bio ponad 118 proc. Stąd brodniccy radni uchwalili podwyżki.

(magbet)
fot. UM Brodnica

brodniccy radni - komentarze opinie

  • Brodniczanka - niezalogowany 2016-12-29 21:56:03

    Mam takie pytanie: gdzie podziała się Pani Celina Nałęcz? Bez jej artykułów gazeta jest zwyczajnie nudna.

  • Brodniczanin - niezalogowany 2016-12-30 13:38:14

    Nie zgodzę się, myślę ze gazeta jest tak samo ciekawa jak wcześniej, w sumie śmiało mogę napisać że jest dużo ciekawsza.

Dodajesz jako: Zaloguj się