9°C słabe opady deszczu

Weekendowa seria pijanych kierowców

Kronika kryminalna, Weekendowa seria pijanych kierowców - zdjęcie, fotografia

Dla policjantów z regionu był to pracowity weekend. Aż czterem kierowcom z regionu zostanie postawiony zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 52-letni motorowerzysta, który w piątek 25.08 spowodował kolizję drogową w miejscowości Kamień, gm. Jabłonowo Pomorskie. 52-latek, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego audi, i najechał na jego tył. Motorowerzysta przewrócił się, po czym wstał i chciał odjechać, jednak uniemożliwił mu to poszkodowany, zabierając kluczyk od pojazdu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, mężczyzna odpowie przed sądem.

Następnego dnia policjanci z Jabłonowa Pomorskiego otrzymali zgłoszenie, że ulicami miasta jedzie kierowca punto, który nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami i prawdopodobnie jest pijany. Funkcjonariusze napotkali na swojej drodze auto ze zgłoszenia i zatrzymali jego kierowcę do kontroli drogowej. Okazało się, że 25-latek ma ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Po sprawdzeniu danych w policyjnym systemie potwierdziło się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W niedzielę 26 sierpnia brodniccy policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę citroena, który według zgłoszenia prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Alkotest wykazał u 61-latka  1,2 promila alkoholu w organizmie. Prawie dwa razy większym wynikiem mógł "pochwalić się" 40-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, zatrzymany przez dzielnicowych z Górzna. Kontrola wykazała ponad 2,3 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdami w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności.

(kp)

Żródło: KPP Brodnica

.

 

Weekendowa seria pijanych kierowców komentarze opinie

  • gość 2018-09-10 07:42:26

    Ciekaw jestem,ile pojazdów było w ten wekend w ruchu na drogach powiatu CBR.....oraz ile osób popełniło samobójstwo......

Dodajesz jako: Zaloguj się