9°C słabe opady deszczu

Szlachetna Paczka rusza po raz 18.

, Szlachetna Paczka rusza - zdjęcie, fotografia

Rusza 18. edycja projektu Szlachetna Paczka. Rozpoczęły się poszukiwania wolontariuszy, którzy dotrą do potrzebujących rodzin i sprawią, że grudniowy weekend cudów znów będzie miał miejsce.

SZLACHETNA PACZKA jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Wbrew pozorom, nie zajmuje się robieniem paczek. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. To oni pomagają rodzinom w potrzebie. Wolontariusze szukają rodzin i pracują z nimi. Darczyńcy przygotowują dedykowaną pomoc. A my tworzymy rozwiązania systemowe, dzięki którym konkretny człowiek pomaga konkretnemu człowiekowi. 

„Skoro nikt inny nie ochroni świata, muszę zrobić to ja” - Wonder Woman
Jeśli i Ty czujesz, że możesz ochronić świat albo chcesz przynajmniej spróbować, koniecznie wejdź na stronę www.superw.pl i zarejestruj się jako wolontariusz Szlachetnej Paczki!
Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, którego nie trzeba chyba nikomu już przedstawiać. Wolontariusze Paczki już po raz osiemnasty stoczą walkę z biedą, docierając do potrzebujących rodzin, osób samotnych i starszych, by dać im impuls do zmian, pokazać, że ktoś w nich wierzy. Bycie wolontariuszem Szlachetnej Paczki, to bycie lokalnym herosem, który bierze inicjatywę w swoje ręce i który nie pozostaje obojętnym na ludzką krzywdę. Dzięki temu jest to praca, która wolontariuszowi przynosi wiele radości i wzruszeń, a przede wszystkim możliwości do poznania lokalnej społeczności i poznania samego siebie. Udział w Szlachetnej Paczce to możliwość rozwoju, pracy zespołowej i poznawania wielu wspaniałych ludzi, a przede wszystkim zrobienia czegoś dobrego dla siebie i dla innych!
Do zgłoszeń zapraszamy osoby pełnoletnie (dla nas górna granica pomagania nie istnieje!).

Źródło i fot.:szlachetnapaczka.pl

Szlachetna Paczka rusza po raz 18. komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się