9°C bezchmurnie

Szkolenia ruszają

Ciekawostki, Szkolenia ruszają - zdjęcie, fotografia

Ważne informacje dla sołtysów oraz rolników, którzy mają problem ze stratami powodowanymi przez dzikie zwierzęta. Właśnie rozpoczęły się pilotażowe szkolenia z szacowania szkód łowieckich, a niedługo kursy ruszą w całym kraju.

Niebawem w całym kraju ma odbyć się 79 szkoleń z zakresu szacowania szkód łowieckich. Informacje o terminach zostaną przekazane gminom. Na kursy będzie można rejestrować się przez internet. Miejsca zagwarantowane będą dla sołtysów i urzędników gminnych. Niezależnie od szkoleń prowadzonych przez Ośrodek Rozwojowo-Wdrożeniowy w Bedoniu, w nadleśnictwach prowadzone będą lokalne szkolenia dla przedstawicieli gmin, przedstawicieli organów wykonawczych jednostek pomocniczych gmin, kół łowieckich i izb rolniczych.

Jeśli ktoś nie ma czasu jeździć na szkolenia, wówczas pozostaje samokształcenie. Na platformie internetowej Lasów Państwowych niebawem pojawi się taka opcja. Na portalu youtube przedstawiciele lasów mają publikować filmy instruktażowe dotyczące szacowania strat. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.lasy.gov.pl, gdzie zamieszczono m.in. wzór protokołu oględzin, procedurę szacowania szkód, najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi na nie oraz inne ciekawe informacje.

(pw)

Szkolenia ruszają komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się