9°C słabe opady deszczu

Sprawcy rozboju aresztowani na trzy miesiące

Kronika kryminalna, Sprawcy rozboju aresztowani miesiące - zdjęcie, fotografia

Do 12 lat pozbawienia wolności grozi trójce osób które pobiły w czwartek 9 sierpnia 60 letniego mężczyznę. Sprawcy pobili i okradli mężczyznę, bo zwrócił im uwagę, gdy dewastowali drzwi altany.

Do zdarzenia doszło w czwartek 9 sierpnia w Brodnicy przy ul. Kamionka. Wówczas 60-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego, widząc jak znana mu kobieta dewastuje drzwi altany, zwrócił jej uwagę. Oburzona agresorka wraz ze swoimi dwoma kolegami rzucili się na mężczyznę i zaczęli go bić, po czym z kieszeni spodni ukradli mu telefon komórkowy, 112 złotych  i dowód osobisty oraz zakupy spożywcze, które mężczyzna miał przy sobie.  

Poturbowany mężczyzna zgłosił się dopiero w sobotę do szpitala, a o całym zdarzeniu policjanci dowiedzieli się od personelu lecznicy. 

Funkcjonariusze szybko ustalili kim byli sprawcy i jeszcze tego samego dnia zatrzymali 42-latkę oraz jej 55-letniego kompana. W poniedziałek 13 sierpnia brodnicki sąd aresztował ich na okres trzech miesięcy. Tego samego dnia został zatrzymany trzeci sprawca przestępstwa. 56-latek został doprowadzony do sądu z wnioskiem o areszt.

Sprawcom rozboju grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(kp)

Źródło: KPP Brodnica

fot. ilustracyjne

Sprawcy rozboju aresztowani na trzy miesiące komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się