9°C słabe opady deszczu

Spowodowali kolizję - zgłosili kradzież auta, aby uniknąć odpowiedzialności

Kronika kryminalna, Spowodowali kolizję zgłosili kradzież uniknąć odpowiedzialności - zdjęcie, fotografia

Zarzuty składania fałszywych zeznań oraz zawiadomienia organów ścigania o niepopełnionym przestępstwie, usłyszała dzisiaj para mieszkańców Brodnicy. 46-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna. W środę 2 sierpnia zgłosili kradzież samochodu, której tak naprawdę nie było.

W czwartek 2 sierpnia, krótko po godz. 11.00 para mieszkańców Brodnicy zgłosiła kradzież samochodu z parkingu przy cmentarzu przy ul. Sądowej. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającymi ustalili, że para przyjechała odwiedzić groby a po wyjściu z cmentarza, na miejscu parkingowym nie zastali już swojego samochodu.

W międzyczasie policyjny dyżurny otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, która miała miejsce kilkadziesiąt minut wcześniej na parkingu przy jednym z supermarketów, gdzie sprawca oddalił się z miejsca wypadku.

W wyniku przeprowadzonych czynności na miejscu kolizji przez inny patrol, policjantom udało się ustalić, że kolizję spowodował rzekomo kierowca „skradzionego” pojazdu. Jak się okazało, 31-letni mężczyzna, kierując samochodem uderzył w zaparkowany pojazd, oddalił się z miejsca zdarzenia, po czym wraz z kobietą porzucili auto przy ul. Sądowej w polu i powrócili na parking przy cmentarzu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności za spowodowanie kolizji, Brodniczanie zgłosili kradzież pojazdu. Para została przetransportowana na komendę. Za zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie i składanie fałszywych odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

(kp)

Źródło: KPP Brodnica

fot. ilustracyjne

Spowodowali kolizję - zgłosili kradzież auta, aby uniknąć odpowiedzialności komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się