9°C bezchmurnie

Sposoby na spierzchnięte usta

Porady, Sposoby spierzchnięte - zdjęcie, fotografia

Usta są bardziej niż reszta skóry podatne na przesuszenie. Nie sprzyja im suche powietrze w ogrzewanych pomieszczeniach i często bywają spierzchnięte.

Kluczem do pięknych i gładkich ust jest ich pielęgnacja i nawilżanie. Takie zabiegi można wykonywać w domu. Powinniśmy zaopatrzyć się w miskę, wodę, miód, balsam do ust oraz miękki ręcznik.

Na początku można zastosować peeling. Wygładzi on usta i usunie martwe komórki skóry. W przegotowanej, ciepłej wodzie moczymy ręcznik i delikatnie masujemy usta. Czynność tę powtarzamy co najmniej dwukrotnie. Następnie na usta aplikujemy grubą warstwę miodu, pozostawiamy na 20 minut. Miód zawiera wiele składników regenerujących, które zmiękczą i odżywią skórę. Po usunięciu słodkiego okładu (można go po prostu zlizać) nakładamy na usta balsam lub pomadkę pielęgnacyjną.

Krem nawilżający do ust najlepiej nałożyć tuż po kąpieli czy prysznicu, bo pomaga zamknąć popękaną skórę i uzupełnić braki. Zamiast kremów można wypróbować olej sezamowy, bogaty w witaminy A, B i E, które mają właściwości nawilżające.

Pamiętajmy również o specjalnym zabezpieczeniu przed zimnem. Powinniśmy zaopatrzyć się w pomadkę, która zabezpieczy usta przed działaniem mrozu, czyli taką, która zawiera dużo lipidów – te podwójnie chronią.

Pomadka powinna zawierać też filtry słoneczne. Promieniowanie UV emitowane przez słońce towarzyszy nam przez cały rok.

I najważniejsze – koniec z oblizywaniem. Ślina wysusza skórę, ponieważ zawiera kwasy, które normalnie są odpowiedzialne za rozkład jedzenia.

Sposoby na spierzchnięte usta komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się