17°C bezchmurnie

Pogotowie terenowe

Interwencje, Pogotowie terenowe - zdjęcie, fotografia

Po raz kolejny w przeciągu kilku tygodni straż pożarna musiała pomagać ekipie pogotowia w dotarciu do chorego. Tym razem w podbrodnickiej wsi Moczadła karetka utknęła w błocie

Do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek, około 2.00. Karetka pogotowia utknęła w błocie na drodze gruntowej. Zastęp strażaków wyciągnął pojazd pogotowia z grzęzawiska przy pomocy wyciągarki elektrycznej.
Na problem zwrócili nam uwagę mieszkańcy tej wsi.

– Mamy XXI wiek, a w dalszym ciągu, można stracić życie czekając na przyjazd pogotowia. – mówi mieszkaniec Moczadeł. – Pogoda i tak jest łaskawa, bo nie było wielkich śniegów, nie mamy jakiś ogromnych opadów deszczu, a drogi i tak są kiepskie. Trzeba coś z tym zrobić.
– To jest działka gminna po której ludzie dojeżdżają do swoich posesji – mówi sołtys Roman Kaliszewski. – Nie jest to droga publiczna. Wydaje mi się, że odpowiada za nią gmina. Większość dróg jest teraz w złym stanie, więc ta na której utknęła karetka nie różni się od innych. Generalnie problemów z tą drogą nie ma, poza właśnie przedwiośniem, kiedy kończy się zima, przychodzą roztopy i tworzy się błoto.
Mieszkańcy, którzy rozmawiali z nami o tym incydencie, nie zwrócili się z tym niestety do wójta. Edward Łukaszewski nie był zorientowany w sprawie, obiecał odpowiedzieć na pytania na piśmie. Stwierdził tylko, że niestety okres wiosenny, kiedy stan wód jest wysoki jest zawsze okresem w którym drogi gruntowe są w złym stanie.

Jak twierdzą ratownicy medyczni, którzy niestety wolą pozostać anonimowi, problemem jest tu nie tylko stan dróg gruntowych o tej porze roku.

– Karetki są coraz nowocześniejsze, coraz lepiej wyposażone i coraz mniej przystosowane do jazdy po polnych drogach – opowiada kierowca jednej z karetek. – Wiadomo, że wiosną stan niektórych dróg na wsi jest zły, jest błoto, ale widzę, że z roku na rok jednak się poprawia. Samochody którymi dysponujemy nie nadają się po prostu na takie drogi, stąd przypadki w których musimy korzystać z pomocy straży pożarnej.
Czekamy na informacje od naszych Czytelników, na temat stanu dróg w innych częściach powiatu. Czy zdarzyło się kiedykolwiek, że służby ratunkowe miały problem z dotarciem na miejsce? Informacje na ten temat można nam przesyłać na adres: redakcja@wpr.info.pl

(magbet), fot. (epo)

Pogotowie terenowe komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się