4°C rozproszone chmury

Oddały pieniądze

Komunikaty i profilaktyka, Oddały pieniądze - zdjęcie, fotografia

Prawie 5 tys. zł znalazły w bankomacie przy ul. Kościuszki w Brodnicy dwie kobiety. Gotówkę oddały policjantom

Do dość niecodziennej sytuacji doszło w czwartek 9 marca w centrum Brodnicy. Do dyżurnego policji zadzwoniła kobieta i poinformowała, że znalazła w bankomacie dużą ilość gotówki. Policjanci, którzy pojechali na miejsce, przy ul. Kościuszki zastali dwie kobiety, które oznajmiły, że podeszły do bankomatu i zobaczyły w nim plik pieniędzy. Po przeliczeniu gotówki, okazało się że jest tam 4900 złotych. Uczciwe brodniczanki oddały gotówkę policjantom, a ci przekazali je do banku, do którego należał bankomat. Dzięki uczciwości kobiet, pieniądze wrócą na konto właściciela.

– Brodniccy policjanci przypominają, że przywłaszczenie cudzej rzeczy jest przestępstwem, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – informuje st.asp. Agnieszka Łukaszewska z Komendy Powiatowej Policji w Brodnicy. – W przypadku, gdy znajdziemy czyjeś mienie powinniśmy oddać je właścicielowi, gdy nie wiemy czyje to jest, należy oddać znalezioną rzecz do biura rzeczy znalezionych.

Policja rzeczy znalezionych zasadniczo nie przyjmuje. Biuro rzeczy znalezionych znajduje się w starostwie powiatowym. Zawiadomienie o znalezieniu rzeczy, której właściciela nie jesteśmy w stanie ustalić należy składać osobiście w wydziale organizacyjnym starostwa przy ul. Kamionka ( pok. 201). Urzędnik sporządzi protokół przyjęcia rzeczy na przechowanie. Stanowi to podstawę wydania znalazcy poświadczenia przyjęcia zawiadomienia o znalezieniu rzeczy albo znalezieniu oraz przyjęciu rzeczy. Protokół i poświadczenie sporządza się także w przypadku wskazania przez znalazcę miejsca, w którym rzecz się znajduje.
 

(magbet)
fot. internet

Oddały pieniądze komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się