9°C słabe opady deszczu

Nikt nie słucha, a każdy zna… - rozmowa z zespołem Reflex

Wywiady, słucha każdy zna… rozmowa zespołem Reflex - zdjęcie, fotografia

Rozmowa z członkami zespołu Reflex, zwycięzcami czwartej edycji muzycznego show stacji POLO TV. Asia, Mariusz, Paweł i Zbyszek opowiadają o swoim udziale w programie i fenomenie disco polo

– Wasze oczekiwania względem udziału w Disco Star zostały zrealizowane?

– Idąc do programu nie liczyliśmy tak naprawdę na wiele. Nikt z nas nie sądził, że mamy szansę pojawić się w wielkim finale. Na każdym etapie byliśmy bardzo szczęśliwi i zaskoczeni, że jury jest tak entuzjastycznie nastawione do naszych występów i podoba  im się to co robimy, jak gramy i prezentujemy się na scenie. Publiczność również reagowała pozytywnie.

– Spodziewaliście się wygranej?

– Wygrywając program czuliśmy się jak we śnie, długo nie mogło do nas dotrzeć to co się stało. Zawsze wymagamy od siebie wiele, ciężko pracujemy no i w końcu ktoś docenił nasze starania. Dzięki temu, że byliśmy od początku do końca sobą ludzie na nas zagłosowali – za co jesteśmy im wdzięczni. Z odcinka na odcinek rozwijaliśmy się. Pomysł Radka Liszewskiego (członek jury), by Asię dać na front był strzałem w dziesiątkę. Sądzimy, że to też przyczyniło się do wygranej. Asia na froncie jest niesamowita, ale każde z nas ma wkład w nasz sukces, każdy za coś odpowiada.

– Uczestnicy show prezentowali zróżnicowany poziom wokalny. 

– Poziom całego programu Disco Star oceniamy bardzo wysoko. Były świetne zespoły, jak i wokaliści oraz wokalistki. Każdy był inny i pokazywał swoją osobowość. I o to w tym wszystkim chodzi, żeby zawsze być sobą na scenie.

– Wasz debiutancki teledysk do utworu „Oszalałem” w serwisie You Tube ma blisko 150 tys. wyświetleń.

– Bardzo nas to cieszy, i oczywiście liczymy na więcej. Obecnie jesteśmy w trakcie pracy nad nowym utworem – będzie bardzo energicznie. Szczegóły niebawem na naszej stronie (www.zespolreflex.pl), jak i na oficjalnym koncie zespołu Reflex na facebooku.

– Prawie wszyscy muzycy disco polo zaczynali od grania na weselach. Nie inaczej jest w waszym przypadku.

– Historia grupy Reflex zaczęła się właśnie od wesel. Zespół założył kilka lat temu Paweł z Mariuszem. Skład się zmieniał jeżeli chodzi o wokalistki. Gitarzysta Zbyszek gra z nami od 3 lat, zaś Asia dołączyła 2 lata temu. Był to strzał w dziesiątkę. Stworzyliśmy zgraną grupę, w której wszyscy się uzupełniają. Każdy zajmuje się czymś innym i wie co ma robić. Jeśli chodzi o wesela to mamy dużo zleceń, wypracowaliśmy sobie dobrą pozycję na rynku weselno-muzycznym.

– Kto odpowiada w zespole Reflex za teksty oraz muzykę?

– Muzykę i teksty do naszych utworów piszemy sami. Jeżeli chodzi o słowa, to czasami każde z nas pisze w domu, bo nie zawsze potrafimy coś stworzyć wspólnie. Takie gotowce konsultujemy ze sobą i wybieramy najlepszy. Ulega on stu zmianom zanim będzie ostatecznym – tak było w przypadku piosenki „Oszalałem”. Zapewniam, że na naszych próbach jest bardzo wesoło. 

– W ciągu ostatnich lat stosunek do disco polo uległ zmianie. Coraz częściej występujecie na dużych imprezach, festiwalach.

– Po programie Disco Star my również zaczęliśmy brać udział w różnych koncertach i festiwalach. Dla nas to zmiana na lepsze. Granie na dużej scenie bardzo nam się podoba i nie chcielibyśmy z tego zrezygnować. Bardzo pozytywnie wspominamy udział w festiwalu w Szczecinku, który był jedną z nagród za zwycięstwo w muzycznym show stacji POLO TV.

– Udział gwiazd grających muzykę taneczną oznacza wysoką frekwencję wśród publiczności. Co takiego ma w sobie ten gatunek muzyczny?

– Ludzi bawiących się świetnie przy disco polo nie brakuje – zauważamy to na naszych koncertach. Pewnie wynika to z prostoty tej muzyki oraz pozytywnej aury i radości jaką daje ludziom, którzy od razu chcą tańczyć. Mamy nadzieję, że czas na muzykę disco polo nigdy nie minie i zawsze będzie ona na topie. 

– Mimo wszystko wiele osób nie przyznaje się do słuchania, bo się wstydzi.

– To fakt, jest wiele osób, które nie potrafią się przyznać, że słuchają tego gatunku. Można by zacytować słowa piosenki naszego dobrego kolegi Andrzeja Marcysiaka (zespół Andre) – (…) nikt nie słucha, a każdy zna (…)  To idealna piosenka dla takich osób.

– Jak wygląda codzienne życie zespołu?

– Dość zwyczajnie – pracujemy, część z nas ma swoje rodziny i spędza z nimi czas. Nasi bliscy są wyrozumiali, przecież czasami nie ma nas w domu przez dłuższy czas – jesteśmy im za to wdzięczni. Codzienne życie niczym nie różni się od życia innych ludzi. 

– Czego słuchają prywatnie członkowie grupy Reflex?

– Tworzymy muzykę disco polo, ale nasz gust i to czego słuchamy na co dzień jest niekoniecznie z tym związane. Zbyszek i Asia lubują się w rockowym ostrym brzmieniu -zanim zaczęli zajmować się muzyką taneczną występowali na nieco innych scenach. Mariusz natomiast woli delikatne granie, np. zespołu Universe. Paweł zaś jest całym sercem przy disco.

– Muzyczne plany na przyszłość?

– Nasze plany na przyszłość nie zaskoczą nikogo. Chcemy rozwijać się, tworzyć coraz lepsze utwory. Marzy nam się hit na miarę „Ona tańczy dla mnie” zespołu Weekend.
 

Rozmawiał: 
Adam Wojtalewicz
fot. nadesłane

Nikt nie słucha, a każdy zna… - rozmowa z zespołem Reflex komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się