9°C słabe opady deszczu

Kolejny sukces „Iskry” i jej przewodnika

Komunikaty i profilaktyka, Kolejny sukces „Iskry” przewodnika - zdjęcie, fotografia

Brodnicki przewodnik policyjnego psa patrolowo-tropiacego asp.szt. Marian Augusciński i jego pies, zdobyli I miejsce w eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji w Bydgoszczy . Funkcjonariusz i jego czworonożny przyjaciel w szranki stanęli z ośmioma innymi przewodnikami z województwa kujawsko-pomorskiego.

W dniach 2-3.08 policyjny przewodnik psa patrolowo-tropiacego asp.szt. Marian Auguściński oraz jego pies „Iskra” po raz kolejny wzięli udział w wojewódzkich eliminacjach do XVIII Kynologicznych Mistrzostw Policji w Bydgoszczy. 

Przewodnicy zmierzyli się w I etapie konkurencji takich jak m.in. pokonywanie przeszkód, praca węchowa czy obrona przewodnika podczas konwoju.

W II etapie eliminacji policjanci musieli rozwiązać test wiedzy z zakresu kynologii oraz wykazać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Asp.szt. Marian Auguściński oraz jego pies zajęli I miejsce. Policjanci otrzymali nagrody finansowe i rzeczowe dla siebie i swoich czworonogów. Dwaj najlepsi przewodnicy w kategorii patrolowo-tropiącej będą reprezentować Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy na finałach Kynologicznych Mistrzostw Policji organizowanych w Zakładzie Kynologii Policyjnej w Sułkowicach już we wrześniu tego roku.
 

(kp)

Żródło: KPP Brodnica

fot. policja

Kolejny sukces „Iskry” i jej przewodnika komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się