9°C słabe opady deszczu

Kłopoty finansowe fundacji

Interwencje, Kłopoty finansowe fundacji - zdjęcie, fotografia

Prokuratura przygląda się funkcjonowaniu fundacji „Zielony Liść”, którą liczne interesy wiążą z gminą Górzno

Toruńska fundacja „Zielony Liść”, pomagająca ofiarom wypadków komunikacyjnych, była jednym z negatywnych bohaterów programu „Sprawa dla reportera”. Co najmniej jednemu z podopiecznych nie wypłaciła pieniędzy zgromadzonych na jego subkoncie.
Prawdopodobnie wynika to z kłopotów finansowych organizacji. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalne, jedna z zatrudnionych w niej osób miała dopuścić się defraudacji kilkuset tys. zł. Nieprawidłowościom w fundacji przygląda się prokuratura.
„Zielony Liść” ma siedzibę w Toruniu, ale nie funkcjonuje tylko tam. W Górznie organizacja ta prowadzi bursę w dawnym pensjonacie „Jagódka”, była też jednym ze współzałożycieli Spółdzielni Socjalnej „Teodoryk”, która zajmuje się m.in. górznieńskim parkiem linowym. Czy prokuratorzy przyjrzą się i tym interesom fundacji?
Pytania na ten temat wysłaliśmy do Fundacji „Zielony Liść” oraz do toruńskiej prokuratury. Do sprawy wrócimy.


(magbet)
fot. internet

Kłopoty finansowe fundacji komentarze opinie

  • Mariusz K. - niezalogowany 2017-01-20 10:19:02

    Jeżeli zarząd w 11.2015 pisze, że są na subkoncie pieniądze, a w 01.2016 ich brak, a zarząd wymyśla kolejne historyjki dlaczego tych pieniędzy brak, to należy się przyjrzeć i to bardzo wnikliwie. Prokuratura niech się nie przygląda tylko niech działa bo zaraz rok minie a podopieczni bez refundacji są.

Dodajesz jako: Zaloguj się