8°C całkowite zachmurzenie

Cenny punkt z niedosytem

Piłka nożna, Cenny punkt niedosytem - zdjęcie, fotografia

Naprzód Jabłonowo udanie rozpoczął rundę wiosenną IV ligi remisując 3:3 z wiceliderem tabeli, Kujawianką Izbicą Kujawską.

Potyczka z Kujawianką była drugim meczem z tą drużyną w ciągu tygodnia. Naprzód siedem dni wcześniej walczył z jedenastką z Izbicy Kujawskiej w ramach Pucharu Polski i pomimo niezłej postawy, uległ oponentowi zdecydowanie, 0:3.

Sobotnie spotkanie rozgrywano w bardzo trudnych warunkach. – Mocno padający deszcz i silny wiatr przeszkadzał w konstruowaniu akcji, ale to my jako pierwsi zdobyliśmy bramkę i zyskaliśmy pewną przewagę – zaznaczył trener LKS-u Dariusz Koprowski. Na listę strzelców wpisał się Rafał Babul, który przed tygodniem zmarnował kilka dogodnych okazji. Przyjezdni wyrównali w ostatniej akcji pierwszej połowy i ta odsłona zakończyła się wynikiem 1:1.

Biało-niebiescy po przerwie zaatakowali bardzo zdecydowanie, zdobywając bramki w 55. i 85. minucie. – Prowadziliśmy dwoma golami i wydawało się, że niespodziewanie wywalczymy komplet punktów – dodał Koprowski. Niestety, goście w 89. minucie popisali się trafieniem kontaktowym, a w doliczonym czasie trzeci raz pokonali Łukasza Jaworskiego i szczęśliwie zremisowali.

– Moim piłkarzom należą się jednak wielkie słowa uznania za włożony wysiłek i wywalczony punkt. Zabrakło nam odrobiny doświadczenia, by utrzymać wypracowaną przewagę, ale „oczko” z wiceliderem zawsze stanowi dodatkowy bodziec do wytężonej pracy – zakończył szkoleniowiec z Jabłonowa Pomorskiego.