9°C słabe opady deszczu

Brodniccy policjanci podsumowują wakacje

Komunikaty i profilaktyka, Brodniccy policjanci podsumowują wakacje - zdjęcie, fotografia

Tegoroczne wakacje dobiegają końca. Już dziś nasze pociechy wracają do szkolnych ławek, co wiąże się z kolejnymi działaniami brodnickich policjantów. Od 3 września , na terenie powiatu brodnickiego, podobnie jak w całym kraju rozpocznie się akcja „Bezpieczna droga do szkoły”.

Funkcjonariusze będą czuwać nad bezpieczeństwem uczniów w okolicach szkół, kontrolować prędkość w okolicach tych placówek, a także kontrolować autobusy przewożące dzieci.

W miniony weekend odbyły się również działania pod nazwą "Ostatni weekend wakacji". Podczas tych działań funkcjonariusze zwracali szczególna uwagę na stan trzeźwości kierujących pojazdami, przestrzeganie ograniczeń prędkości, przewożenie dzieci w specjalnie do tego przeznaczonych fotelikach, korzystanie przez kierujących i pasażerów z pasów bezpieczeństwa, stan techniczny pojazdów oraz na wykroczenia popełniane przez motocyklistów.

Na drogach powiatu brodnickiego od początku wakacji do 30 sierpnia doszło do 8 wypadków drogowych ( w 2017 roku- 10 wypadków), w których śmierć poniosły 3 osoby (2017r.-4) rannych zostało 8 osób (2017r. -11). Policjanci odnotowali 211 kolizji drogowych (2017r.- 191). Niestety mimo wielu apeli w mediach, informacji dotyczących tragicznych zdarzeń i informacji o prowadzonych działaniach, wielu kierujących pojazdami, decyduje się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości, bądź po użyciu alkoholu. Od początku lipca br. do 30.08. policjanci zatrzymali 56 nietrzeźwych kierujących ( 2017r.-62) i 1 kierującego pod wpływem środka działającego podobnie. Funkcjonariusze podczas tegorocznych wakacji przebadali stan trzeźwości u prawie 6 tys. osób.

Główną przyczyną wypadków i kolizji podczas tegorocznych wakacji było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych oraz nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

(kp)

Źródło: KPP Brodnica

Brodniccy policjanci podsumowują wakacje komentarze opinie

  • gość 2018-09-06 15:36:49

    Tu same informacje dot. policji? Kroniki policyjne, kto i gdzie okradł albo miał wypadek. To takie lenistwo dziennikarzy lokalnych, którzy nie chcą poszukać i napisać o czymś ciekawszym, pozytywnym. Najprościej jest wykorzystywać sensację typu spaliło się, był wypadek. Słabiutko.

Dodajesz jako: Zaloguj się