9°C słabe opady deszczu

58. Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą

Wydarzenia lokalne, Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim Drwęcą Wisłą - zdjęcie, fotografia

Blisko 100 osób bierze udział w tegorocznym 58. Międzynarodowym Spływie Kajakowym Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą. Impreza odbywa się pod hasłem „Stulecie odzyskania niepodległości”.

Dwutygodniowa impreza została zorganizowana przez Klub Turystów Wodnych w Chełmnie z dofinansowaniem z samorządu województwa kujawsko-pomorskiego. Uroczyste otwarcie spływu odbyło się 28 lipca. Spływ wystartował z jeziora Wielkie Partęczyny (powiat nowomiejski). Długość trasy tegorocznego spływu wynosi 252 km, a zmierzy się z nią prawie 100 uczestników, w tym również z Niemiec, Holandii i Belgii W środę 1 sierpnia kajakarze dotarli do Brodnicy. Kolejne przystanki odbędą się w Golubiu-Dobrzyniu, Elgiszewie, Toruniu i Solcu Kujawskim. Ostatnim etapem spływu jest czterdziestopięciokilometrowa trasa z Solca Kujawskiego do Chełmna.

Impreza promuje tereny wodne regionu kujawsko-pomorskiego i propaguje turystykę kajakową jako aktywną formę wypoczynku, wśród każdej grupy wiekowej - najmłodszy uczestnik spływu ma 5, a najstarszy 89 lat.

Uroczyste zakończenie spływu wraz z wręczeniem pucharów i nagród zaplanowano na 11 sierpnia.

(kp)

fot.pixabay

58. Międzynarodowy Spływ Kajakowy Pojezierzem Brodnickim, Drwęcą i Wisłą komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się