9°C słabe opady deszczu

22. Rajd Brodnicki

Wydarzenia lokalne, Brodnicki - zdjęcie, fotografia

Automobilklub Toruński zaprasza na „22. RAJD BRODNICKI”, który jest III rundą Mistrzostw Okręgu Polskiego Związku Motorowego w Bydgoszczy.

Rajd Brodnicki po reaktywacji wystartował po raz pierwszy w 2002 roku. Do rywalizacji zgłosiło się wtedy ponad 70 załóg z całej Polski. Uchodzi on za jeden z najbardziej morderczych „kajotesów” w Polsce. Wielokrotnie przekonali się o tym uczestnicy, których auta nie wytrzymywały trudów rywalizacji. Czasami też dochodziło do groźnie wyglądających zdarzeń. Zawsze jednak kończyły się one szczęśliwie. 

Tegoroczny rajd rozpocznie się 25.08.2018 r. na Dużym Rynku w Brodnicy. Pierwsze zmagania kierowców oglądać będzie można od godz. 10.00. Zawodnicy będą mieli do przejechania łącznie 90,8 km (w tym 20 km prób sprawnościowych). Trasa przebiegać będzie przez Augustowo, Janówko, Samin oraz Brzozie. Na trasie zlokalizowanych będzie 13 prób sprawnościowych poprzedzonych PKC (Punktem Kontroli Pojazdów). Nawierzchnia trasy i prób sprawnościowych: asfalt, szuter. Współorganizatorzy: Burmistrz Brodnicy, Starosta Brodnicki oraz Wójtowie Gmin: Brzozie, Bartniczka, Brodnica i Zbiczno.

Źródło:UM Brodnica / FB: 22. Rajd Brodnicki

22. Rajd Brodnicki komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się